شما اینجا هستید: خانه » دنیای فناوری » اینترنت و شبکه » راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

adsl راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

سلام بر همه‌ی شما دوستان عزیز چند روزی بود که درگیر تغییر isp که مخفف internet service provider (به فارسی روان شرکتی را که خدمات اینترنت پرسرعت ADSL را ارائه می‌کند می‌گویند) بودم و در حال حاضر در حال استفاده از اینترنت پرسرعتی هستم که مخابرات ارائه می‌کند وقتی می‌خواستم از مخابرات اینترنت دریافت کنم به دوست خوبم گوگل سری زدم تا ببینم وضعیت کیفی و کمی سرویس اینترنتی که شرکت مخابرات در حال ارائه است چگونه است ولی مطلب در خور توجهی دستگیرم نشد.

اگر با فناوری ADSL آشنایی زیادی ندارید خواندن مطلب زیر خالی از لطف نیست.

هر آنچه درباره ی ADSL باید بدانیم

پس ریسکش را پذیرفتم ابتدا به منطقه مخابراتی مراجعه کردم تا از ارائه اینترنت توسط مخابرات مطمئن شوم بعد از مراجعه وقتی از امکان دریافت اینترنت مطمئن شدم با شرکتی که از آن اینترنت دریافت می‌کردم تماس گرفتم تا مطلع بشوم روش قطع کردن سرویس فعلی اینترنتم چگونه است، قبل از اینکه بخواهم درخواست قطع بدهم منشی شرکت گفت ابتدا باید آخرین قبض تلفن خطم را پرداخت کنم.

من هم سریعاً توسط ۱۸۱۸ پرداخت کردم ولی دقت کنید که اگر قبضتان را از طریق ۱۸۱۸ یا اینترنت یا خودپردازها می‌پردازید حتماً صورت حساب و کارکرد حساب خود را دریافت کنید زیرا در مراحل بعدی نیاز دارید.

بعد از پرداخت قبض دوباره تماس گرفتم و این بار توانستم در خواست قطع را بدهم. این از مراحل جمع آوری سرویس فعلیم ولی باید صبر می‌کردم تا به مخابرات نامه بزنند و درخواست جمع آوری خطم را ارسال کنند که این فرآیند ساده ۳ روزی طول کشید.

برای دریافت اینترنت ADSL  مخابرات یک سری مدارک لازم است از جمله

کارت شناسایی (مثل کارت ملی یا شناسنامه مالک برای احراز هویت)

 قبض پرداخت شده آخرین دوره تلفنی که می‌خواهید بر روی آن اینترنت دریافت کنید

و از همه مهم‌تر حضور مالک

با به همراه داشتن مدارک بالا به امور مشترکین منطقه مخابراتی خودتان مراجعه کنید و در خواست برقراری سرویس ADSL را بدهید اگر مدارکتان کامل باشد امور مشترکین خط شما را چک می‌کند و دو سری فرم یک شکل به شما می‌دهد که امضا کنید و شما را به قسمت آبونمان می‌فرستد تا تسویه حساب دریافت کنید بعد از این مرحله اینجانب را نزد معاونت فکر کنم معاونت فنی بود فرستادند ایشان فرم‌ها را از من دریافت کردند و درخواست دایری ADSL را ارسال کردند و در پایان هم یک نام کاربری و رمز عبور به من دادند و گفتند تا ۲ روز دیگر اینترنتتان وصل می‌شود در ضمن یک سی دی که بر روی آن نوشته شده بود راهنمای استفاده از سرویس ADSL به من دادند که محتویات این سی دی را برای شما ضمیمه کردم.

تا فراموش نکردم این نکته را ذکر کنم اگر مودم ADSL ندارید بهتر است از امور مشترکین خریداری نمایید. تا اینکه بخواهید از شرکت یا افراد دیگر خریداری نمایید زیرا شبکه مخابرات با یک سری از مودم‌ها مشکل دارد و تمام قابلیت مودم‌ها را پشتیبانی نمی‌کند برای مثال من قبلاً از مودم زاکسل استفاده می‌کردم که بدون مشکل کار می‌کرد و با pppoe هیچ مشکلی نداشت ولی با اینترنت مخابرات این قابلیت را از دست دادم.

(عزیزانی که مودم زاکسل دارند و تاکنون نتوانسته اند از قابلیت pppoe استفاده کنند به این نکته توجه کنید که می‌توانید فریمور مودمتان را از شرکت دلسا دریافت و مودم خود را آپدیت نمایید تا قابلیت pppoe مودم شما بر روی سرویس ADSL مخابرات فعال شود البته ریسک آپدیت فریمور با خودتان اگر تخصص ندارید از یک شخص متخصص کمک بگیرید)

تاکنون شاید مودم‌های معمولی نیاز کاربران را برطرف می‌کرد ولی امروز با ورود گوشی‌ها و تبلتها و لپ‌تاپ‌ها که همگی توانایی استفاده از وای فای را برای اتصال به اینترنت دارند بیش از پیش نیاز به یک مودم وایرلس که توانایی ارائه شبکه های بی‌سیم را فراهم کند احساس می‌شود.

یک مودم معمولی با خروجی لن و یو اس بی را با هزینه زیر ۵۰ هزار تومان و یک مودم وایرلس را با هزینه تقریباً ۶۵ هزار تومان به بالا می‌توانید تهیه کنید.

در هنگام خرید مودم کمی دستتان را باز بگذارید و گزینه های دارای قابلیت وایرلس را در ارجعیت قرار دهید چون به زودی مجبور به تغییر آن می‌شوید.

در انتخاب مودم‌های معمولی زیاد وسواس به خرج ندهید چون کیفیت کاری مودم‌ها با پهنای باندی که شرکت‌ها و مخابرات در اختیار کاربران می‌گذارند تفاوت چشم گیری ندارد.

ناگفته نماند وصل کردن تجهیزات و مودم زمانی که hاینجانب سرویس را دریافت کردم بر عهده خود مشتری بود ولی مثل اینکه به تازگی سرویس‌های جدید را کارشناسان مخابرات نصب می‌کنند. همچنین توضیحات خوبی در فایل ضمیمه داده شده است اگر سؤالی داشتید بپرسید.

بعد از تنظیم رایانه و مودم حال شما باید بتوانید به راحتی اینترنت را دریافت کنید این از مراحل کمی کار حال به کیفیت این سرویس بپردازیم.

ابتدا یک تست سرعت دانلود و آپلود را که توسط خودم انجام شده برای شما دوستان عزیز قراردادم.

اگر شما هم می خواهید سرعت واقعی اینترنت خود را بررسی کنید مطلب زیر را بخوانید

 سنجش سرعت واقعی اینترنت

تفاوت کیلو بایت و کیلو بیت در سرعت اینترنت را بدانیم

speed test راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

دوستان عزیز نتیجه بالا را وقتی مشاهده می‌کنید حتماً در ذهنتان به مقایسه این نتیجه با سرویس دهندگان دیگر می‌پردازید قبل از نتیجه گیری به این موارد دقت کنید که نیاز شما و توقعتان از یک اینترنت چیست آیا نامحدود بودن و قیمت کمتر یا پهنای باند بالا و قیمت بیشتر و ترافیک محدود و…

ولی برای مثال این سرویس را با یک سرویس نامحدود ۱۲۸ مقایسه کنید نه یک سرویس ۱۲۸ با محدودیت ۳ گیگابایت چون ارائه دهندگان سرویس‌های حجمی در بیشتر اوقات به دلایل متعددی مثل تمام شدن ترافیک شما و خرید ترافیک و….پهنای باند بیشتری و در نتیجه سرعت بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند با این وجود نتیجه گیری با خودتان است.

تست جدیدی از سرویس ۲۵۶  و ۵۱۲ کیلوبیت را برای شما دوستان آماده نمودم.

256 speed test راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

mokhaberat 512 راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

dl راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

به روز شد:

graph راهنمای دریافت سرویس اینترنت ADSL مخابرات

اتوماسیون درخواست و برقراری خدمات شرکت مخابرات استان تهران به تازگی از طریق آدرس زیر فعال شده است و از این پس کاربران adsl مخابرات استان تهران می توانند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور سرویس خود به راحتی از طریق این سامانه طرح تعرفه خود را تغییر دهند و یا درخواست کاهش یا افزایش پهنای باند بدهند، همچنین اعلام خرابی سرویس و پیگیری درخواستهای adsl و امکان تغییر وضعیت پرداخت هزینه سرویس ADSL به وضعیت اعتباری از این طریق میسر است.
توجه! در صورت ثبت این نوع درخواست از این پس هزینه کارکرد ADSL شما روی قبض تلفن اعمال نشده و استفاده از این سرویس منوط به خرید شارژ از همین سایت می باشد.
در صورتیکه مطمئن هستید ثبت اطلاعات را انجام دهید.

http://crmtct.tct.ir/pasna/systems/services/html/Index.shtm

درباره نویسنده

بنام خدا زندگی صحنه يکتای هنرمندی ماست* هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود* صحنه پيوسته بجاست* خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد…* مهندسی صنایع را به همراه تکنولوژی روز و خلاقیت می پسندم، صنایع دید باز و سیستماتیک را به من هدیه کرده است از این رو همواره مطالب متنوعی در خندون منتشر می‌شود. نظرات شما همیشه روشنی بخش مسیرم بوده است.

تعداد مطالب : 214

دیدگاه ها (428)

 • محمد

  سلام،کاش همه مثل شما توضیح میدادن، واقعا ممنون

  پاسخ دادن
 • امیرحسین

  خیلی مشتی بود

  پاسخ دادن
 • امیرحسین

  دمت گرم حال کردم …..؟؟؟/

  پاسخ دادن
 • محمد

  چگونه از باقی مانده ی دانلود انترنت اگاه شویم

  پاسخ دادن
 • احمد

  سلام
  ببخشید بنظر شما مودم های سیم کارت خور از نظر سرعت و خدمات بهتری برخوردار هستند یا اینترنت مخابرات . اصلا کدومش عالی تر است. برای خانگی می خواهم. و اگر نظر شما اینترنت مخابرات باشه کدام سرعت و حداقل مصرف موجود در تعرفه ماهیانه را انتخاب می کنید؟ لطفا برام تشریح دهید. شایان ذکر می کنم بنده بصورت روزمره با ایتنرنت سرکار ندارم بطور موقت استفاده می کنم حداقل یک الی چهار ساعت ولی سرعت برام مهم است. باتشکر

  پاسخ دادن
  • محمد حسین عامری

   سلام
   مودم های سیم کارت خور به تنهایی قابلیت های خوبی دارند ولی این قابلیت ها به همراه اپراتور ها و شبکه های مخابراتی تعریف می شوند
   به این معنی که اگر شما در منطقه ای باشید که تحت پوشش edge باشد می توانید با سرعت ۲۵۶ به دانلود و وبگردی بپردازید ولی در روستاها و جاده ها چنگی به دل نمی زنند و با تجربه شخصیم حتی کیفیت دایل آپ راهم ندارند.
   نظرم با اینترنت مخابرات نیست به نظرم اینترنت adsl کیفیت بهتری دارد و پایدار تر است.
   در ضمن اپراتور سوم در حال اائه اینترنت در بستر ۳g می باشد که سرعت خوبی دارد ولی هنوز فراگیر نشده است و دارای قیمتی بالاتری نسبت به اپراتور های دیگر می باشد.
   بهترین انتخاب برای شما انتخابی است که جوابش را پس داده باشد.
   ببینید دوستان و همسایه های شما از سرویس کدام شرکت بهره می گیرند و آیا رضایت دارند یا خیر
   سپاس

   پاسخ دادن
 • نیا

  تا حالا اینترنت خانگی نداشتم اما مدتی است احساس نیاز می کنم .
  شما چه پیشنهادی می دهید.
  قابل ذکر اینکه تمایل دارم از wifiنیز استفاده کنم و بهره برداری ام شاید هفته ای ۲ بار باشد.ممنون

  پاسخ دادن
 • نیا

  از اینکه با سرعت جوابم را دادید بسیار سپاس گزارم.
  می تواند بصورت جزئی تر راهنمایی ام کنید.راستش اطلاعاتم در مورد adslشرکتی ندارم.اگر شرکت مناسب معرفی کنید خیلی ممنون می شوم.یا اینکه برای رسیدن به این شرکت adsl محدود به کجا مراجعه کنم .یا تلفنی جهت این ارتباط اعلام کنید ممنون می شوم.با سپاس مجدد.

  پاسخ دادن
  • محمد حسین عامری

   بهترین منبع دوستان و یا همسایگان شما هستند که از شرکتی مثل شاتل، پارس آنلاین یا مخابرات سرویس دارند می باشند.
   از ایشان بپرسید و میزان رضایتشان را جویا شوید چون کیفیت سرویسها در کل کشور یکسان نیست.
   راستی اگر از مخابرات خواستید سرویس بگیرید اگر قرار بر خریداری مودم بود از یک خبره کمک بگیرید چون خودم دیدم که تفاوت قیمت فاحشی بین قیمت ارائه شده توسط ایشان و قیمت بازار وجود دارد.
   سپاس

   پاسخ دادن

ارسال یک دیدگاه

تمامي حقوق مطالب و تصاوير براي خندون دات آي آر محفوظ است.

بازگشت به بالا