شما اینجا هستید: خانه » دنیای فناوری » اینترنت و شبکه » سنجش سرعت واقعی اینترنت

سنجش سرعت واقعی اینترنت

speedtest سنجش سرعت واقعی اینترنت

سلام دوستان عزیز چندی قبل درباره سرعت اینترنت و تفاوت کیلوبیت و کیلوبایت مطلبی را ارائه کردم.

امروز می خواهم با توجه به درخواست دوستان که پرسیده بودند چگونه می توان سرعت واقعی اینترنتی که در حال استفاده از آن هستیم را اندازه گیری کرد روشی ساده را ذکر کنم.

شما هم اگر می خواهید از سرعت واقعی خود مطلع شوید با ما همراه باشید.

برای اندازه گیری سرعت واقعی ارسال و دریافتتان در شبکه اینترنت ابتدا تمامی نرم افزارهایی که از اینترنت استفاده می کنند را ببندید و مطمئن شوید که هیچگونه دریافت و ارسالی ندارید سپس به سایت www.speedtest.net بروید اگر سرعتتان پایین است کمی صبر کنید تا صفحه کامل بارگذاری شود.

بعد از بارگذاری کامل بر روی دکمه BEGIN TEST کلیک کنید و منتظر بمانید تا بر اساس پینگتان (زمان رفت و برگشت برای بسته‌های فرستاده‌شده از رایانه شما تا سرور مورد نظر) بهترین سرور برای تست انتخاب شود و عملیات اندازه گیری آغاز شود.

بعد از پایان بر روی دکمه SHARE THIS RESULT کلیک کنید.

در پایان برای استفاده از نتیجه تان بر روی COPY کلیک کنید.

internet speed سنجش سرعت واقعی اینترنت

همچنین می توانید در پایان تست قبل از کلیک بر روی SHARE THIS RESULT ایمیل خود را در پایین صفحه وارد کنید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

این سایت امکانات دیگری هم در اختیارتان قرار می دهد شما به راحتی می توانید با کلیک بر روی SETTINGS  مواردی مثل موقعیت زمانی ، فرمت تاریخ ، واحد طول ( کیلومتر ، مایل ) و نحوه اندازه گیری سرعت (مگابیت ، مگابایت ، کیلوبیت ، کیلوبایت ) را تغییر دهید.

درباره نویسنده

بنام خدا زندگی صحنه يکتای هنرمندی ماست* هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود* صحنه پيوسته بجاست* خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد…* مهندسی صنایع را به همراه تکنولوژی روز و خلاقیت می پسندم، صنایع دید باز و سیستماتیک را به من هدیه کرده است از این رو همواره مطالب متنوعی در خندون منتشر می‌شود. نظرات شما همیشه روشنی بخش مسیرم بوده است.

تعداد مطالب : 213

دیدگاه ها (18)

ارسال یک دیدگاه

تمامي حقوق مطالب و تصاوير براي خندون دات آي آر محفوظ است.

بازگشت به بالا