شما اینجا هستید: خانه » دانستنیها » دانستنی های کدهای محرمانه سیم کارت

دانستنی های کدهای محرمانه سیم کارت

sim card دانستنی های کدهای محرمانه سیم کارت

در صورتی که مشترک  یکی از اپراتورهای تلفن همراه باشید مطمئنا با کدهای pin وpuk  مواجه شده اید و گاهی اوقات شاید دست و پنجه هم نرم کرده باشید.

PIN (Personal Identity Number) یک رمز عبور محرمانه است که بین کاربر و شبکه وجود دارد و به منظور اعتبار دادن به کاربر استفاده می شود.

وقتی pin را وارد می کنید گوشی اقدام به مقایسه pin وارد شده با مقدار ذخیره شده در سیم کارت می کند و در صورت درست بودن اعداد وارد شده شما اجازه دسترسی را پیدا می کنید.

همان طور که می دانید اگر شماره PIN  خود را اشتباه وارد کند، پس از ۳ بار تکرار اشتباه، سیم‌کارت قفل می شود و برای فعال‌سازی مجبور به وارد کردن کد ۸ رقمی PUK (Unblocking Key Personal) می شوید و اگر کد PUK را هم سه مرتبه اشتباه وارد کنید، سیم‌کارت سوخته و غیر قابل استفاده می‌شود.

کد  PUK، درج شده برروی قاب سیم‌کارت کد محرمانه سیم‌کارت بوده و قابل تغییر نیست، همچنین این کد خاص هر سیم کارت بوده و توسط فراهم کننده سرویس مخابراتی تعیین می شود و حدس زدن و وارد کردن این کد تقریبا ناممکن است و در صورت فراموشی و مفقود شدن فقط به مالک تلفن همراه قابل ارائه است.

مشترکین تلفن همراه در صورت معیوب شدن سیم‌کارت و عدم امکان استفاده از آن و مشاهده پیغام Insert Simcard یا Card rejected، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی تقاضای تعویض سیم‌کارت کرده و سیم‌کارت جدید دریافت کنند.

درباره نویسنده

بنام خدا زندگی صحنه يکتای هنرمندی ماست* هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود* صحنه پيوسته بجاست* خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد…* مهندسی صنایع را به همراه تکنولوژی روز و خلاقیت می پسندم، صنایع دید باز و سیستماتیک را به من هدیه کرده است از این رو همواره مطالب متنوعی در خندون منتشر می‌شود. نظرات شما همیشه روشنی بخش مسیرم بوده است.

تعداد مطالب : 214

دیدگاه ها (8)

ارسال یک دیدگاه

تمامي حقوق مطالب و تصاوير براي خندون دات آي آر محفوظ است.

بازگشت به بالا